Cymbałki z Nepalu Tingsha Symbol Smoka średnica 6 cm 215 g z mosiądzu

Cymbałki z Nepalu Tingsha - Symbol Smoka, średnica 6.5 cm, 237 g. z Brązu Zobacz większe
7388
India
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

150,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Tingsha z dekoracjami chińskich smoków, symbolizujących dobrobyt i płodność.

Więcej szczegółów

Tingshy (ding-shas, ​​cymbały) są używane jako dary muzyczne w praktykach duchowych i podczas praktyki medytacyjnej, w regularnych odstępach czasu, w celu utrzymania koncentracji. „Ofiary muzyczne” są powszechne podczas pudży (rytuałów modlitewnych), kiedy używa się wielu instrumentów: dzwonków, bębnów, cymbałów i rogów.

Ofiary muzyczne są rzeczywiście standardem w wielu rytuałach buddyzmu tybetańskiego i hindi. Dziś używają ich zarówno ci, jak i świeccy. Są używane w Feng Shui, medytacji, oczyszczaniu, uzdrawianiu i wyrównaniu.

Do jakich celów mogę używać tingshas?

Uderz w talerze ręczne, a powstanie z nich piękna, czysta, wysoka nuta, oczyszczając powietrze i tworząc niezwykłą ciszę. Iskrzący ton tingsha natychmiast wywołuje rezonans w ludzkim sercu. Ich celem jest przywołanie, przywołanie nas do świadomości, przypomnienia sobie, kim jesteśmy i uznania naszych priorytetów w tym często burzliwym i iluzorycznym świecie. Kiedy są zawieszone poziomo i zderzone ze sobą, zachwycająca, oscylująca fala dźwięku wydaje się przepływać między nimi, gdy odbijają się one na wysokich częstotliwościach, tworząc imponującą symfonię sugestywnych dźwięków.

Tingshas i Feng Shui

Tingshy są również używane w Feng Shui, aby oczyścić energię obecną w pomieszczeniu i „otworzyć” je, pobudzając dźwięki tingsh w czterech rogach pomieszczenia. Świetny sposób na pozbycie się energii, gdy np. Rozmazywanie nie jest możliwe lub właściwe.

Tingshy i uzdrawiający dźwięk

Uzdrawiając lub równoważąc pola aury, talerze służą również do określania początku i końca okresu medytacji. Niektórzy mówią, że używanie tingshas jest jak przywoływanie. Sprowadza naszą świadomość do tu i teraz.

Jak przechowywać tingshas

Podobnie jak w przypadku wielu ofiar ołtarzowych, zalecamy umieszczanie ich zawiniętych w tkaninę, gdy nie są używane, lub przechowywanie ich w specjalnym, brokatowym, dwukomorowym uchwycie.

Motywy artystycznei i symbole

Odlew może obejmować dekorację górnych powierzchni - zwykle przedstawiającą smoki, mantrę „Om Mani Padme Hum” lub symbole buddyjskie, takie jak tybetańskie osiem znaków pomyślności. Ale wiele tingh jest po prostu zwykłych, błyszczących całkowicie poprzez piękno ich dźwięku.

Skład tingshas

Każda tingsha jest indywidualnie odlewana w piasku i zazwyczaj wykonana jest głównie z mosiądzu (stop metali, głównie miedzi i cynku) lub brązu (głównie stop miedzi i cyny). Chociaż oba brzmią pięknie, brązowe talerze wytwarzają jeszcze mocniejszy rezonans harmoniczny, który wibruje jeszcze głębiej przez każde włókno Twojej duszy.

 

Cymbałki wydobywają dżwięki w granicach częstotliwości - 3560 Hz *

Rozmiar cm ± 6 cm

Waga w gramach 215 g.

Kolor mosiądź

*Częstotliwość tonu podstawowego w Hz jest tylko wartością orientacyjną i może się minimalnie różnić w zależności od użytego sprzętu i oprogramowania do jego oceny.