Cymbałki z Nepalu Tingsha Asztamangala Symbol OMPMH, średnica 6.7 cm 300 g. z Brązu

8090
Nepal
Nowy

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

190,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Tingshy są używane w Feng Shui, aby oczyścić energię obecną w pomieszczeniu i „otworzyć” je, pobudzając dźwiękiem tingsha w czterech rogach pomieszczenia. Świetny sposób na pozbycie się złej energii. 

Asztamangala - w kulturze indyjskiej komplet ośmiu symboli przynoszących szczęście. 

Więcej szczegółów

Ozdobione tingshas 8 buddyjskimi symbolami pomyślności: The Precious Parasol, The White Conch Shell, The Two Golden Fish, The Knot of Eternity, The Vase of Great Treasures, The Victory Banner,  The Lotus Flower, The Eight Spoked Wheel. Używane były podczas np. ceremonii koronacyjnych.

Tingshy (ding-shas, ​​cymbały) są traktowane jako dary muzyczne w praktykach duchowych i podczas praktyki medytacyjnej, w regularnych odstępach czasu, w celu utrzymania koncentracji. „Ofiary muzyczne” są powszechne podczas pudży (rytuałów modlitewnych), kiedy używa się wielu instrumentów: dzwonków, bębnów, cymbałów i rogów. Ofiary muzyczne są rzeczywiście standardem w wielu rytuałach buddyzmu tybetańskiego i hindi. Dziś używają ich zarówno ci, jak i świeccy. Są używane w Feng Shui, medytacji, oczyszczaniu, uzdrawianiu i wyrównaniu.

Tingshas i Feng Shui
Tingshy są również używane w Feng Shui, aby oczyścić energię obecną w pomieszczeniu i „otworzyć” je, pobudzając dźwięki tingsh w czterech rogach pomieszczenia. Świetny sposób na pozbycie się energii, gdy np. Rozmazywanie nie jest możliwe lub właściwe.

Tingshy i uzdrawiający dźwięk
Uzdrawiając lub równoważąc pola aury, talerze służą również do określania początku i końca okresu medytacji. Niektórzy mówią, że używanie tingshas jest jak przywoływanie. Sprowadza naszą świadomość do tu i teraz.

Wzornictwo tingshas
Odlew może obejmować dekorację górnych powierzchni - zwykle przedstawiającą smoki, mantrę „Om Mani Padme Hum” lub symbole buddyjskie, takie jak tybetańskie osiem znaków pomyślności. Ale wiele tingh jest po prostu gładkich, bez zdobień talerzyków, całkowicie pięknych poczas  ich dźwięku.

Jak korzystać z cymbałków tingshas?

Uderz w talerze ręczne, a powstanie z nich piękna, czysta, wysoka nuta, oczyszczając powietrze i tworząc niezwykłą ciszę. Iskrzący ton tingsha natychmiast wywołuje rezonans w ludzkim sercu. Ich celem jest przywołanie, przywołanie nas do świadomości, przypomnienia sobie, kim jesteśmy i uznania naszych priorytetów w tym często burzliwym i iluzorycznym świecie. Kiedy są zawieszone poziomo i zderzone ze sobą, zachwycająca, oscylująca fala dźwięku wydaje się przepływać między nimi, gdy odbijają się one na wysokich częstotliwościach, tworząc imponującą symfonię sugestywnych dźwięków.

Jak przechowywać tingshas?

Podobnie jak w przypadku wielu ofiar ołtarzowych, zalecamy umieszczanie ich zawiniętych w tkaninę, gdy nie są używane, lub przechowywanie ich w specjalnym, brokatowym, dwukomorowym uchwycie.

Skład tingshas

Każda tingsha jest indywidualnie odlewana w piasku i zazwyczaj wykonana jest głównie z mosiądzu (stop metali, miedzi i cynku) lub brązu (głównie stop miedzi i cyny). Chociaż oba brzmią pięknie, to jednak talerze z brązu wytwarzają jeszcze mocniejszy rezonans harmoniczny, który wibruje jeszcze głębiej i przenika przez każdą strukturę Twojej duszy.

Cymbałki wydobywają dżwięki w częstotliwości - 2742 Hz *

Rozmiar cm ± 6.5 - 6.7 cm

Waga w gramach 300-400 g

Kolor mosiądź

*Częstotliwość tonu podstawowego w Hz jest tylko wartością orientacyjną i może się minimalnie różnić w zależności od użytego sprzętu i oprogramowania do jego oceny.