Żywica Loban Benzoin kadzidło żywiczne saszetka 50g Song of India

8482
Song of India
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

9,50 zł

Dodaj do listy życzeń

Żywica benzoesowa Loban/Styrax Benzoin/Benzoe

Styrax Benzoin posiada słodki, rozgrzewający, bogaty, waniliowy aromat z żywicznymi nutami. Pachnie bogato, ciepło, lekko drzewnie, kremowo. 

Pochodzi z żywicy drzewa Styrax Benzoin nazywanym również potocznie Gum Benjamin. Żywica Styrax Benzoin jest tradycyjnie stosowana w zastosowaniach kadzideł.  

Więcej szczegółów

Czyste, naturalne kadzidło do palenia w naczyniu żaroodpornym z węglem drzewnym lub na specjalnym palniku sitowym w kadzielnicy. Może być używane do różnych rytuałów oczyszczania.

To naturalne kadzidło przeznaczone jest do różnych rytuałów oczyszczania i do usuwania przeszkód z aury. 

Pozyskiwany głównie na Indonezyjskiej wyspie - Sumatra. Posiada kolor Złoto-brązowy i konsystencje gęstej, lepkiej żywicy. Pochodzi z żywicy drzewa Styrax Benzoin nazywanym również potocznie Gum Benjamin. Żywica Styrax Benzoin jest tradycyjnie stosowana w zastosowaniach kadzideł.  

W przeciwieństwie do benzoesu syjamskiego, benzoes sumatrzański zawiera oprócz kwasu benzoesowego kwas cynamonowy. 

Pod względem emocjonalnym Styrax Benzoin Absolute działa uspokajająco i wzmacniająco. W pracy z czakrami jest zalecany do pracy z czakrą korzenia.

Wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Tradycyjnie używany w malezyjskim lesie deszczowym oraz podczas ceremonii muzułmańskich (zmieszany z aloesem i drzewem sandałowym).

Stryax Benzoin dobrze komponuje się z innymi olejami żywicznymi, takimi jak kadzidło czy mirra. Dobrze komponuje się również z olejami drzewnymi, takimi jak drzewo sandałowe i drzewo cedrowe. Dobrze łączy się z nutą wetiwerii lub paczuli. Styrax Benzoin ze swoim waniliowym charakterem ma szczególne powinowactwo do stosowania z cytrusowymi olejkami eterycznymi - ze słodkiej pomarańczy, mandarynki i bergamotki. 

Zastosowanie w dziedzinie medycyny alternatywnej:

Stosowany również przy przeziębieniach i zapaleniu oskrzeli.

Artretyzm
Zapalenie oskrzeli
Spierzchnięta skóra
Kaszel
Zapalenie krtani
Naprężenie

Główne składniki benzoiny z Sumatry

Benzoesan benzylu
Alkohol benzylowy
(Z) -Cynamyl (E) -Cynamonian
Kwas cynamonowy
Cynamonian etylu
Kwas benzoesowy

Element: woda

Główny wpływ na: Uczucie

Sposób stosowania żywicy:

  • jako kadzidło i spalić na węglu drzewnym, w celu pobłogosławienia i uświęcenia swojego domu. Użyta podczas medytacji pozwala pogłębić stan medytacji.
  • Dodaj go do saszetki i powieś w swojej szafie, aby mieć pewność, że zawsze będziesz mieć wszystkiego wszystkiego lub dodaj do amuletu, aby przyciągnąć miłość, pokój, radość i szczęście.

* Ciekawostka: Aby wyprodukować olejek eteryczny, korzenie i kłącza są zbierane od kwietnia do czerwca przez członków sąsiednich plemion. Surowiec zbierany jest na wsiach i transportowany do zakładu produkcyjnego. Korzenie są myte i suszone w taki sam sposób, jak korzenie wetywerii. 

Przykładowy sposób spalania widoczny jest poniżej na zdjęciu.

Kadzielnica i węgiel trybularzowy dostępny jest w innej naszej ofercie w kategorii -> kliknij na <Akcesoria> lub wybierz <Kominki>

Pozostałe żywice i drewienka do palenia kliknij <TUTAJ>

*  zdjęcie przedstawia przykładowy sposób stosowania żywicy i nie stanowi przedmiotu oferty