Kadzidło żywiczne Energizing Camphor KAMFORA 1 kg Song of India

Kadzidło żywiczne Energizing Camphor KAMFORA 1 kg Song of India Zobacz większe
5691
Song of India
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

277,73 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Naturalne kadzidło służy do umieszczania na tabletkach/ węgielkach trybularzowych lub do opalania w kadzielnicy z sitkiem.

Więcej szczegółów

Mówi się, że zapach kamfory zwiększa przepływ Prany, otwiera zmysły i zapewnia czystość umysłu, łagodzi ból głowy i budzi percepcję. Mocny, przenikliwy i leczniczy to trzy słowa opisujące wyjątkowy zapach kamfory. 

zapach: przenikliwy, chłodzący zapach

Kamfora jest białą krystaliczną substancją otrzymywaną z drzewa Cinnamomum camphora.

Drzewa kamforowe z rodziny laurowatych (Laurel) występują na Borneo, Malezji, Sumatrze, Japonii, Chinach i są bliskim krewnym drzewa cynamonowego (Cinnamomum zeylanicum). Białe kryształy kamfory znajdują się w niektórych starych drzewach, podczas gdy inne drzewa produkują tylko olej. Olej można utleniać w kryształy. 

Chociaż olej pozyskiwany z drzewa jest bardzo ceniony przez Chińczyków do preparatów leczniczych. Dawniej kamfora była wykorzystywana przez Chińczyków w obrzędach pogrzebowych, ale także do balsamowania, ponieważ jest mniej lotna niż zwykła kamfora.

Kamfora ma wiele różnych zastosowań. To było i nadal jest używane podczas obchodów Śiwy Mahashiva Ratri w Indiach. Płonie chłodno, nie pozostawiając popiołu. W XIX wieku istniało duże zapotrzebowanie na nią w produkcji celuloidu. Jadalna forma kamfory jest obecnie szeroko stosowana w aromatyzowaniu słodyczy i deserów w Azji. Inne nowoczesne zastosowania obejmują środki odstraszające ćmy i inne produkty przeciw owadom. 

Inne nazwy: Kamfora, Kamfor Laurel, Kamfor Laurel, Gum Kamfora

Przykładowy sposób spalania żywicy widoczny jest poniżej na zdjęciu.

Kadzielnica i węgiel trybularzowy dostępny jest w innej naszej ofercie w kategorii -> kliknij na <Akcesoria> lub wybierz <Kominki>

Pozostałe żywice i drewienka do palenia kliknij <TUTAJ>

* zdjęcie jest wyłącznie poglądowe i nie stanowi przedmiotu oferty