Dzbanek Miedziany Wytłaczany z miedzianym knotem 1 5L Ayur Water [SE 251]

COPPER HAMMERED JUG (COPPER KNOB) 1.5litr [SE 251] Zobacz większe
6229
OTH
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

198,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Zalety wody miedzianej docenili już starożytni przodkowie żyjący w zgodzie z ajurwedyjską wiedzą o zdrowym i pełnym życiu. Wierzono, że woda pochodząca z miedzianego naczynia posiada właściwości uzdrawiające i oczyszczające organizm. Obecnie naczynia te zagościły w domach świadomych konsumentów doceniających długowieczne i prozdrowotne przedmioty.

Więcej szczegółów

Woda jest najważniejszym pierwiastkiem wymaganym dla organizmu. Ponad 75% ludzkiego ciała składa się z wody. W czasach starożytnych większość naszych przodków używała właśnie miedzianych naczyń do przechowywania wody, do napełniania w nie napoje oraz przygotowywania potraw.ze względu na wiarę w ich moc uzdrawiania. Do picia wody używali miedzianych dzbanków i szklanek. Woda pitna w miedzianym naczyniu daje wiele korzyści zdrowotnych. 

Dlaczego wybrać właśnie naczynie miedziane?


Naczynie miedziane działa jak naturalny oczyszczacz. Pomaga naturalnie zabijać bakterie, wirusy i wszystkie inne drobnoustroje.
Przechowywanie wody dłużej niż 4 godziny w miedzianym naczyniu zatrzymuje pewną ilość miedzi w wodzie pitnej. Miedź jest ważnym minerałem wymaganym dla ludzkiego ciała.
Są bogate w właściwości przeciwnowotworowe, które zapobiegają rakowi.
Woda miedziowa jest bogata w właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe.
Codzienne rano picie wody z naczynia miedzianego pomaga poprawić funkcje narządów.

Korzyści płynące z wody z miedzianego naczynia:

1. Poprawia układ trawienny
Miedź ma charakter oligodynamiczny, który zabija wszystkie szkodliwe drobnoustroje w twoim żołądku. Miedź jest niesamowitym lekarstwem na niestrawność i wrzody. Odgrywa ważną rolę w procesie detoksykacji, utrzymując prawidłowe funkcjonowanie wątroby i nerek. Miedziany pomaga w prawidłowym wchłanianiu składników odżywczych ze spożywanego pokarmu.

Dlatego regularnie spożywaj wodę z naczyń miedzianych, aby poprawić proces trawienia i metabolizmu. Ayurveda sugeruje również picie wody w miedzianym naczyniu.

2. Zapobiega rakowi

Miedź jest bogata w przeciwutleniacze i właściwości przeciwrakowe. Przeciwutleniacze pomagają w walce z wolnymi rodnikami i zapobiegają uszkodzeniom komórek. Regularne spożywanie wody z naczyń miedzianych może pomóc w zapobieganiu rakowi.

3. Przyspiesz proces gojenia
Miedź znacznie przyspiesza proces gojenia. Są bogate w właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, które zapobiegają infekcji. Miedź pomaga wzmocnić układ odpornościowy i pomaga w produkcji nowych komórek. W szczególności zwiększają proces gojenia.

Pacjenci z wrzodami uzyskają szybsze gojenie i powrót do zdrowia, jeśli będą regularnie pić wodę z naczyń miedzianych.

4. Spowalnia proces starzenia
Miedź jest bogata w właściwości przeciwutleniające. Pomagają zapobiegać uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki. Wolne rodniki są odpowiedzialne za proces starzenia się. Miedzi pomaga w zapobieganiu uszkodzeniom komórek i poprawia produkcję nowych komórek. Picie miedzianej wody zapobiega zmarszczkom i wysypkom na skórze.

5. Zapobiega niedokrwistości
Codzienne picie wody w naczyniu miedzianym może pomóc w zapobieganiu anemii. Miedź poprawia mechanizm wchłaniania składników odżywczych, co pomaga poprawić wchłanianie żelaza z pożywienia. Pij więc wodę w naczyniu miedzianym, aby zapobiec anemii i uzyskać wystarczającą ilość żelaza z pokarmów bogatych w żelazo.

6. Reguluje funkcję tarczycy
Lekarze uważają, że głównym powodem problemu z tarczycą jest brak miedzi w organizmie. Jest to powszechny problem występujący u ludzi z nadczynnością tarczycy. Regularne spożywanie wody w naczyniu miedzianym zapobiega problemom z tarczycą i poprawia ogólny stan zdrowia.

7. Pomaga w odchudzaniu
Regularne spożywanie wody w naczyniu miedzianym pomaga schudnąć. Miedź pomaga rozkładać tłuszcz i bardzo skutecznie go eliminuje. Miedź pomaga również dostroić zdrowie układu trawiennego. Więc regularnie spożywaj wodę z miedzianych naczyń.

8. Pomaga utrzymać ciśnienie krwi i poprawia zdrowie serca
Badanie stwierdza, że ​​miedź pomaga utrzymać ciśnienie krwi. Pomagają obniżyć poziom trójglicerydów, cholesterolu i poprawiają zdrowie serca. Zapobiega również gromadzeniu się tłuszczu w naczyniu krwionośnym zwanym płytką nazębną. Miedź pomaga zminimalizować ryzyko rozwoju chorób serca.

9. Poprawia zdrowie skóry
Miedź jest głównym związkiem odpowiedzialnym za produkcję melaniny. Melanina to pigment łagodzący kolor oczu, skóry i włosów. Regularne spożywanie wody z miedzianych naczyń może poprawić zdrowie skóry i zapewnia gładką i jędrną skórę.

10. Zmniejsza zapalenie stawów
Objawy zapalenia stawów

Miedź jest bogata w właściwości przeciwzapalne, co pomaga zmniejszyć ból podczas zapalenia stawów. Miedź pomaga wzmocnić kości, zapobiega osteoporozie i innym problemom związanym z kośćmi. Więc regularnie spożywaj wodę z miedzianych naczyń. Są to zalety wody w naczyniach miedzianych.

11.Jak wybrać miedziane naczynie
Aby uzyskać korzyści z wody w naczyniach miedzianych, musisz wybrać odpowiednie naczynie. Musisz wybrać naczynie z czystej miedzi. Niektóre sklepy zawierają miedziane naczynia z metalem mieszanym. Prosimy unikać tego rodzaju miedzianych naczyń.

Jak myć?
Nie używaj twardych środków czyszczących i szczotek do czyszczenia naczyń miedzianych. Aby je wyczyścić, musisz użyć cytryny lub sody oczyszczonej.

Ostrzeżenie
Nie pij wody z miedzianego naczynia przez cały dzień. To ci zaszkodzi. Zalecane dzienne spożycie miedzi dla zdrowej osoby wynosi 12 miligramów dziennie. Picie wody z naczynia miedzianego dwukrotnie lub trzykrotnie wypełnia tę ilość.

Kraj pochodzenia: Indie

Skompletuj cały zestaw miedzianych dzbanków i kubków - ciesz się pysznym i pełnowartościowym smakiem wody!

Zobacz Wszystkie MIEDZIANE NACZYNIA