SKROBACZKA DO CZYSZCZENIA JĘZYKA ZE STALI NIERDZEWNEJ ochrona jamy ustnej przed próchnicą

7442
India
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

6,50 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Ajurwedyjska higiena jamy ustnej. 

Doskonały, trwały przyrząd dzięki któremu usuniesz dokładnie nalot z języka!

Więcej szczegółów

Każdego ranka możesz zaobserwować na swoim języku tworzący się nalot będący mieszaniną zalegających resztek pokarmu oraz bakterii na nich żerujących. Jest on przyczyną nieświeżego oddechu, chorób przyzębia a nierzadko także próchnicy.
Większość osób ma na języku nalot w kolorze lekko białym, który nie świadczy o specjalnych zmianach chorobowych w organizmie, ale wygląda nieestetycznie.
Po nocy u wielu osób rano pojawia się nalot na języku, który należy usuwać, aby bakterie nie wróciły z powrotem do organizmu.
Przed tysiącami lat w ajurwedyjskiej księdze "Charak Samhita" napisano: "złogi na języku wpływają na nasz oddech, tak więc język powinien być regularnie czyszczony".
Skrobaczka ściąga wraz z nalotem języka bakterie i toksyny, które nie powinny wracać z powrotem do organizmu.
Czyszczenie języka może mieć pozytywny wpływ na nieświeży oddech, choroby przyzębia i próchnicę - i mówią o tym nie tylko starożytne teksty ajurwedy. Nawet zachodni dentyści już dawno odkryli korzyści i coraz częściej zalecają stosowanie skrobaczki do języka.
Dlatego do codziennej higieny jamy ustnej warto wprowadzić także rytuał czyszczenia języka, który jest od wieków stosowany przez mieszkańców Indii.
Skrobaczka jest wykonana ze stali nierdzewnej, jest to przyrząd profesjonalny, higieniczny i trwały.
Nadaje się do wielokrotnego użytku, należy ją myć po kazdym użyciu a co jakiś czas można wyparzyć we wrzątku.
Sposób stosowania: 
Przed pierwszym użyciem wyczyść gorącą wodą.
Umyj zęby pastą do zębów lub proszkiem ajurwedyjskim. Język skrobaka poprowadź z tyłu do przodu 2-3 razy nad językiem. Następnie umyj skrobaczkę pod bieżącą wodą.
Chwyć skrobaczkę obiema rękami za końce i przymocuj zakrzywioną część tak bardzo, jak to możliwe, z powrotem do języka. Pociągnij delikatnie język do przodu, tak aby toksyny pozostały na skrobaczce do języka. Powtórz 3 - 4 razy, następnie dokładnie wypłucz usta i wyczyść skrobak do języka.

Uwagi: Z ajurwedyjskiego punktu widzenia w celu poprawy stanu higieny jamy ustnej polecane jest płukanie olejem sezamowym.

* Jeśli w trakcie czyszczenia języka poczujesz dyskomfort ( suchość języka ) , możesz użyć pasty do zębów, aby posmarować język przed czyszczeniem. Pasta  neutralizuje bakterie na języku a także pomaga je łatwo usunąć. Po czyszczeniu dokładnie wypłucz usta wodą
Składniki:100% stal nierdzewna