Skrobaczka do języka MIEDZIANA Czyścik PREMIUM ochrona jamy ustnej przed próchnicą

8493
India
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

15,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Poranne czyszczenie języka skrobaczką zajmuje tylko kilka sekund i całkowicie pozbawia język wszelkich zanieczyszczeń, które nagromadziły się w nocy w postaci nalotu. Skrobaczka jest wykonana z miedzi, jest to przyrząd profesjonalny, higieniczny i trwały.

Więcej szczegółów

Ajurwedyjska higiena jamy ustnej. 

Po nocy u wielu osób rano pojawia się nalot na języku, który należy usuwać, aby bakterie nie wróciły z powrotem do organizmu.

Czyszczenie języka może mieć pozytywny wpływ na nieświeży oddech, choroby przyzębia i próchnicę - i mówią o tym nie tylko starożytne teksty ajurwedy. 

Przed tysiącami lat w ajurwedyjskiej księdze "Charak Samhita" napisano: "złogi na języku wpływają na nasz oddech, tak więc język powinien być regularnie czyszczony".

Nawet zachodni dentyści już dawno odkryli korzyści i coraz częściej zalecają stosowanie skrobaczki do języka.

Skrobaczka do języka wykonana z czystej miedzi, która w tradycji ajurwedy jest wysoko ceniona ze względu na swoje szczególne właściwości.

Jest wyjątkowo stabilna. Dodatkowe uchwyty zapewniają tej miedzianej skrobaczce przyjemny komfort podczas codziennego czyszczenia języka, a także atrakcyjny wygląd optyczny.

Każdego ranka możesz zaobserwować na swoim języku tworzący się nalot będący mieszaniną zalegających resztek pokarmu oraz bakterii na nich żerujących. Jest on przyczyną nieświeżego oddechu, chorób przyzębia a nierzadko także próchnicy.
Większość osób ma na języku nalot w kolorze lekko białym, który nie świadczy o specjalnych zmianach chorobowych w organizmie, ale wygląda nieestetycznie.

Sposób stosowania:

Przed pierwszym użyciem wyczyść gorącą wodą.

Umyj zęby pastą do zębów lub proszkiem ajurwedyjskim. Język skrobaka poprowadź z tyłu do przodu 2-3 razy nad językiem. Następnie umyj skrobaczkę pod bieżącą wodą.

Chwyć miedzianą skrobaczkę obiema rękami za końce i przymocuj zakrzywioną część tak bardzo, jak to możliwe, z powrotem do języka. Pociągnij delikatnie język do przodu, tak aby toksyny pozostały na skrobaczce do języka. Powtórz 3 - 4 razy, następnie dokładnie wypłucz usta i wyczyść skrobak do języka.

Uwagi: Z ajurwedyjskiego punktu widzenia w celu poprawy stanu higieny jamy ustnej polecane jest płukanie olejem sezamowym.

* Jeśli w trakcie czyszczenia języka poczujesz dyskomfort ( suchość języka ) , możesz użyć pasty do zębów, aby posmarować język przed czyszczeniem. Pasta  neutralizuje bakterie na języku a także pomaga je łatwo usunąć. Po czyszczeniu dokładnie wypłucz usta wodą.

Uwagi dotyczące miedzi i czyszczenia:


Miedziana skrobaczka do języka jest wykonana w 100% z miedzi (żadnych innych metali). Miedź może utleniać się w sposób naturalny w powietrzu, zwłaszcza w kontakcie z wilgocią lub wodą. Dzięki temu naturalnemu utlenianiu miedź może zmienić kolor z ciemnego na czarny, a po dłuższym czasie może pojawić się nawet zielona rdza miedzi - są to nieszkodliwe, naturalne procesy.

Do czyszczenia miedzianej skrobaczki do języka zalecamy regularne jej mycie w gorącej wodzie, a następnie użycie odrobiny cytryny do usunięcia wszelkich pozostałych ciemnych plam - w ten sposób miedziana skrobaczka zawsze pozostanie czysta i lśniąca.

Waga: ok. 30 g

Długość: ok. 14,5 cm

Szerokość strony pióra wewnętrznego: 7 mm

2 uchwyty z atrakcyjnym karabińczykiem