Ghee BIO Masło klarowane 230g Dabur

Ghee BIO Masło klarowane 239g Dabur Zobacz większe
4477
Dabur
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

39,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Ghee powstałe z mleka krów, które żywią się wyłącznie ekologiczną paszą.

Więcej szczegółów

Ghee to zdrowe masło klarowane - powstałe wskutek usunięcia białka i innych substancji tak, że pozostaje czysty tłuszcz, który nie uwalnia już szkodliwych substancji w wyniku podgrzania.

Jest ważnym elementem diety ajurwedyjskiej ze względu na bogaty wachlarz zastosowań  - można dodać je do ciepłego mleka, roztopić i polać gotowane warzywa, usmażyć jajecznicę, placki wegetariańskie, naleśniki czy mięsne kotlety oraz używać do głębokiego smażenia.

Ghee nadaje przygotowanym potrawom charakterystyczny pyszny, maślany smak, a jego olbrzymią zaletą jest to, że w podgrzanym nawet do bardzo wysokiej temperatury nie powstają szkodliwe substancje wskutek spalania i ghee nie przypala się tak jak zwykłe masło.

Ghee stymuluje trawienie, pomaga ograniczyć nadmiar kwasów w żołądku, dostarcza witamin A, D, E i K a także zawiera przeciwutleniacze i łatwo przyswajane kwasy tłuszczowe oraz usprawnia lipidowy transport międzykomórkowy.

Masło klarowane (Ghee), zwane często złotem kuchni ajurwedyjskiej - używane jest na co dzień do przygotowywania potraw i pielęgnacji ciała, ale również ma specjalne znaczenie podczas hinduistycznych ceremonii religijnych i przypisuje mu się szczególne właściwości prozdrowotne.

Ghee - Idealne do gotowania, pieczenia, gotowania na parze, smażenia, lekkiego przysmażania przypraw, a także wzbogacania indyjskich potraw.

Lekkostrawne jest alternatywą dla masła, oleju i tłuszczu.

Według ajurwedy Ghee wzmacnia Agni (ogień trawienny).

  • Ghee uwydatnia smak ajurwedyjskich i indyjskich potraw.
  • W ajurwedzie Ghee jest postrzegane jako nektar życia i złoto ajurwedyjskiej kuchni.
  • Ghee stymuluje ogień trawienny (Agni) u jest podporą ciała w tworzeniu Ojas (istoty życia).

Zawiera: masło - produkt rolnictwa ekologicznego.

Nie zawiera: barwników, konserwantów, mlecznych protein ani laktozy.

Przechowywać w chłodnym miejscu.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: