Olejek eteryczny - Lawenda (Lavandula angustifolia), 10 ml. Song of India

Obniżka! 10 ml. Lavender Essential Oil in Orifice Reducer Blue Glass Bottle s Zobacz większe
6658
Song of India
Nowy
Produkt dostępny

14,04 zł

18,00 zł -22%

Promocja ważna do: 2021-04-11

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Olejek eteryczny z lawendy to jeden z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych olejków eterycznych stosowanych w aromaterapii. Zapach lawendy zarówno zmniejsza niepokój, jak i poprawiało nastrój. Ułatwia zasypianie.

Więcej szczegółów

Destylowany z rośliny Lavandula angustifolia, olej działa relaksująco i uważa się, że leczy lęk, infekcje grzybicze, alergie, depresję, bezsenność, egzemę, nudności i skurcze menstruacyjne.


W praktyce olejków eterycznych lawenda jest olejkiem uniwersalnym. Podobno ma właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, przeciwdepresyjne, antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe, a także przeciwskurczowe, przeciwbólowe, odtruwające, obniżające ciśnienie i uspokajające.

Korzyści ze stosowania  olejku lawendowego

Niepokój


Chociaż obecnie brakuje badań klinicznych na dużą skalę testujących wpływ lawendy na osoby z lękiem, wiele badań pokazuje, że olejek może oferować pewne korzyści przeciwlękowe.

W kilku badaniach przetestowano działanie zmniejszające lęk lawendy w określonych populacjach. Na przykład badanie opublikowane w Physiology & Behavior w 2005 roku skupiło się na 200 osobach oczekujących na leczenie stomatologiczne i wykazało, że wdychanie zapachu lawendy zarówno zmniejszało niepokój, jak i poprawiało nastrój.

Ponadto badanie pilotażowe opublikowane w Complementary Therapies in Clinical Practice w 2012 roku wskazuje, że aromaterapia na bazie olejków lawendowych może pomóc złagodzić niepokój u kobiet po porodzie wysokiego ryzyka. W eksperymencie z udziałem 28 kobiet, które urodziły dziecko w ciągu ostatnich 18 miesięcy, naukowcy odkryli, że czterotygodniowe sesje aromaterapii trwające dwa razy w tygodniu po 15 minut pomogły złagodzić depresję, a także obniżyć poziom lęku.


Istnieją również dowody na to, że spożywanie olejku lawendowego może złagodzić niepokój. Na przykład w raporcie opublikowanym w Phytomedicine w 2012 roku naukowcy przeanalizowali 15 wcześniej opublikowanych badań klinicznych i doszli do wniosku, że suplementy diety zawierające olejek lawendowy mogą mieć pewne działanie terapeutyczne u pacjentów zmagających się z lękiem i / lub stresem.

Bezsenność

Kilka badań wykazało, że olejek lawendowy może pomóc w promowaniu snu i walce z bezsennością.

Badanie z 2015 roku opublikowane w Journal of Complementary and Alternative Medicine wykazało, że połączenie technik higieny snu i terapii olejkiem lawendowym pomogło studentom uzyskać lepszy sen niż sama higiena snu. Badanie przeprowadzone na 79 studentach, u których zgłaszano problemy ze snem, również wykazało, że wdychanie lawendy przed snem poprawiało energię i witalność w ciągu dnia.5


Badanie z 2018 roku opublikowane w Holistic Nursing Practice potwierdza wpływ lawendy na sen. W badaniu przeprowadzonym na 30 mieszkańcach domu opieki stwierdzono, że aromaterapia lawendowa poprawia zasypianie, jakość i czas trwania snu u osób starszych6.

Ponieważ spożywanie olejku lawendowego może mieć skutki toksyczne, tego środka nie należy przyjmować, chyba że pod nadzorem lekarza.

Alergia

Wielu zwolenników olejków eterycznych zaleca stosowanie kombinacji olejku lawendowego, cytrynowego i miętowego w celu złagodzenia objawów alergii.

Dawkowanie i przygotowanie


Nie ma zalecanego dziennego spożycia olejku lawendowego. Zgodnie z zasadami aromaterapii, wdychanie zapachu olejku lawendowego lub nakładanie olejku lawendowego na skórę przekazuje informacje do układu limbicznego, obszaru mózgu, o którym wiadomo, że wpływa na układ nerwowy i pomaga regulować emocje.

Popularnym podejściem jest połączenie olejku lawendowego z olejem nośnikowym (takim jak jojoba lub słodki migdał). Po zmieszaniu z olejem nośnikowym olejek lawendowy można wmasować w skórę lub dodać do kąpieli.

Możesz również spryskać kilka kropli olejku lawendowego na szmatkę lub chusteczkę i wdychać jego aromat lub dodać olej do aromaterapeutycznego dyfuzora lub waporyzatora.

Olejki eteryczne powinny być pakowane w butelkę z ciemnego bursztynu lub kobaltu i przechowywać z dala od światła słonecznego.

Zastosowanie:

  • do kąpieli 
  • jako perfumy do ciała
  • do aromaterapii
  • do ulubionego olejku do masażu

Zawartość buteleczki 10ml.