BIO BŁONNIK PSYLLIUM 100g Cosmoveda zmielone łuski i nasiona Babki Płesznik

BŁONNIK BIO Łupiny & Nasiona PSYLLIUM 100g Cosmoveda Zobacz większe
1433
Cosmoveda
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

27,73 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Oryginalny organiczny błonnik dla osób z wrażliwym układem pokarmowym. Naturalna, roślinna i bezpieczna kuracja oczyszczająca z toksyn zalegających w układzie pokarmowym. Likwiduje uczucie ciężkości, zaparcia oraz pomaga zachować szczupłą sylwetkę.

Więcej szczegółów

 
Całkowicie naturalne nasiona wraz z łupinami regularnie przyjmowane uwolnią Cię od zaparć a przy okazji poprawią wchłanianie substancji odżywczych, oczyszczą jelita ze złogów i mogą pomóc w osiągnieciu wymarzonej wagi!
 
Łyżka nasion zawiera tyle błonnika co talerz pełnoziarnistych płatków śniadaniowych!
 
Jest to delikatniejszy w działaniu błonnik, który nie podrażnia tak bardzo ścian jelita ani żołądka i polecany jest dla osób, które z racji wrażliwości układu pokarmowego nie mogą przyjmować otrąb, pełnoziarnistych produktów zbożowych czy suszonych owoców.
 
Substancje śluzowe powstające w wyniku połączenia z wodą wykazują działanie zbliżone do siemienia lnianego i mogą wpłynąć regenerująco na błony wyściałające układ pokarmowy.
 
Babkę płesznik należy przyjmować zawsze z dużą ilością wody, ponieważ paradoksalnie, może spowodować wzdęcia lub zaparcia, gdy nie zostanie spożyta z odpowiednią jej ilością!
 
Można także dodawać je do napojów lub potraw zawsze pamiętając o tym, by dzienne spożycie wody w dniu przyjęcia preparatu wynosiło co najmniej 2 litry. Pamietaj! 8 szklanek wody każdego dnia!
 
W przypadku biegunek spożycie 1-3 łyżeczek babki płesznik może pomóc zagęszczając treść jelitową i zwiększając jej objętość. Należy pamiętać, aby porcję ziaren zażyć zmieszaną z wodą.
 
Prowadzono badania nad wpływem spożywania babki płesznik a poziomem cholesterolu i wykazano, że dzienne spożycie 10 gramów babki regularnie przez 8 tygodni obniża stężenie LDL o około 7%.

Błonnik psyllium spowalnia wchłanianie cukru i w ten sposób pomaga zapobiegać wahaniom poziomu glukozy we krwi u chorych na cukrzycę.  
 
 W przypadku trudności w przełykaniu, uchyłkowatości jelit, wrzodziejącym zapaleniu jelit, chorobie Crohna, częstych zaparciach lub gdy przyjmujesz insulinę poleca się konsultację z lekarzem.
 
Nasza propozycja:
 
Można przygotować nasiona zalewając 1-2 łyżeczki szklanką gorącej wody. Po około dwóch godzinach warto dodać miód i cytrynę do smaku - uzyskamy w ten sposób nie tylko dobry ale i zdrowy koktajl.
 
Skład:
 
nasiona i łupiny babki płesznik*
 
*z kontrolowanych upraw ekologicznych