EKO Ashwagandha Churna 70g Cosmoveda (nowe szklane opakowanie)

560
Cosmoveda
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

42,35 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Koi nerwy, ożywia ciało i umysł.

Więcej szczegółów

ASHWAGANDHA

Withania somnifera, znana również jako indyjski żeń-szeń, asgandh (hindi) lub ashwagandha (sansk.)

Ashwagandha najlepiej rośnie na glebach piaszczysto-ilastych, występujących rejonach Indii o umiarkowanym klimacie, czyli w stanach Madhya Pradesh, Uttar Pradesh i Gujarat, a także na Sri Lance. Jest to krzew, który osiąga wysokość około 150 cm, charakteryzuje się żółtymi kwiatami i czerwonymi jagodami.

Korzenie ashwagandha na podstawie klasyfikuje się w cztery grupy. Do grupy A należą korzenie o długości ok. 7 cm i jasne w środku, do grupy B – korzenie o długości ok. 5 cm i jasne w środku, do grupy C – korzenie o długości 3-4 cm, a do grupy D – korzenie o drobniejszych rozmiarach i lekko żółtawe.

Ashwagandha (withania somnifera) zwane są także indyjskim żeńszeniem, są jednym z najbardziej znanych ziół stosowanych w Ajurwedzie. Wielu badaczy porównuje Ashwagandhę z chińskim żeńszeniem, ale najnowsze badania wskazują na wyższość Ashwagandhy. Lekarze ajurwedyjscy określają Ashwagandha stabilizatorem nastroju.
Zioło to poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego. Zwane jest także w języku angielskim "Winter Cherry" (zimowa wiśnia) i podnosi wydolność organizmu na wysiłek fizyczny oraz zdolność adaptacji w różnego rodzaju stresach. Jest także jednym z najbardziej znanych ziół Ayurvedy o właściwościach odmładzających: zapewnia właściwe odżywienie tkanek, szczególnie mięśni i kości, podtrzymuje właściwe funkcjonowanie gruczołów wydzielania dokrewnego i układu rozrodczego. Szeroko stosowana jest jako środek uspokajający, wyciszający i przynoszący zdrowy sen. 

Ashwagandha ma działanie pozwalające zaadoptować organizm do czynników stresowych i utrzymać homeostazę.
Minimalizuje rozregulowanie organizmu, które może prowadzić do chorób niezależnie od wywołującej je przyczyny: ubogiej diety, braku snu, fizycznego czy psychicznego obciążenia, substancji toksycznych w otoczeniu. Jest szczególnie skuteczna w terapii chorób związanych ze stresem takich jak zapalenie stawów, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, ogólne wycieńczenie itp. Ashwagandha jest wyjątkowym ziołem o szerokim antystresowym działaniu, pozwala na lepsze funkcjonowanie w warunkach codziennego stresu. 

Działanie 

Jest ziołem o szerokim antystresowym działaniu, które pozwala na lepsze funkcjonowanie organizmu w warunkach codziennego stresu, poprawia wydolność fizyczną. Szczególnie jest skuteczne w pomocy podczas terapii chorób stresopochodnych jak: zapalenie stawów, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, ogólne wycieńczenie. 

Zalecane spożycie: ok. 5 g (mała łyżeczka) dziennie z ciepłą wodą.

Składniki: Ashwagandha * (Withania somnifera) (* z upraw ekologicznych)

Nie zawiera glutenu i laktozy.

Produkt spożywczy odpowiedni dla wegetarian.

Producent: Cosmoveda

 70g waga netto

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 Sprawdź także inne zioła ajurwedyjskie