Naczynie do masażu głowy olejem Shirodhara (wykonane z czystej miedzi, z zaworem) 1,5 litra

7818
India
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

870,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Naczynie pozwala zgodnie z tradycją Ajurwedy nakładanie stałego strumienia ciepłego oleju na czoło podczas masażu regeneracyjnego i terapeutycznego Shirodhara.

Słowo shirodhara oznacza shiro (głowa) i dhara (przepływ). Shirodhara jest czasami określana jako terapia trzeciego oka lub indyjski masaż głowy.

Więcej szczegółów

Shirodhara to solidne naczynie na umieszczenie oleju do czoła według tradycji Ajurwedy. Shirodhara jest wykonany z mosiądzu i ma pojemność ok. 1,5 litra - dzięki czemu możliwe są nawet dłuższe aplikacje olejem na czoło.

W dolnej części znajduje się wygodny kranik z zaworkiem, za pomocą którego można dobrze regulować przepływ oleju.

Naczynie Shirodhara można łatwo przymocować do stojaka Shirodhara za pomocą solidnego mosiężnego łańcucha i dużego mosiężnego haka. (Zapytaj sprzedawce)

Ten ręcznie robiony kociołek pochodzi z Jodhpur w Indiach i jest używany w zabiegach ajurwedyjskich np. masaż Shirodhara i Abhyanga, gdzie olej wypływa przez bardzo mały otwór naczynia prosto na ciało. Masażysta stosuje olejek do masażu i technik refleksologicznych skóry głowy, twarzy i szyi na ciele. 

Pochodząca z Indii Shirodhara jest ajurwedyjską techniką leczniczą, która polega na delikatnym masażu głowy i kapaniu powolnym strumieniem ciepłego oleju na czoło, szczególnie w połączeniu z czakrą trzeciego oka lub anja. Proces jest delikatny, a jego aplikacja uważna. 

 • Masaż dla osoby o typie vata powinien być sporządzony z użyciem olejków: migdałowych, sezamowych, oliwy z oliwek, olejku z drzewa sandałowegoTyp vata charakteryzuje np. suchość skóry, energiczność, ruchliwość, szczupła sylwetka i nieduża ilość tkanki mięśniowej, a także słabszy układ nerwowy i trawienny, skłonność do depresji, lęków, zaparć i zaburzenia odporności. Olejek sezamowy znany jest ze swoich właściwości rozgrzewających i jest korzystny dla każdego, kto identyfikuje się z typem vahta dosha
 • Natomiast olej słonecznikowy jest środkiem chłodzącym i dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto identyfikuje się z typem pitta dosha. Osobom o typie pitta poleca się bardziej intensywny od wyżej wymienionego masaż, najlepiej wykonywany przez masażystę przy wykorzystaniu np. takich olejów jak olej sezamowy z dodatkiem ziół, czy ghiOlej kokosowy również chłodzi, ale można go uznać za zbyt chłodny i najlepiej stosować go tylko w okresie letnim lub gorącym sezonie. Typ pitta wyróżnia się średnią budową ciała i większą muskularnością od typu vata, a ponadto stanowczością, ambitnością, wybuchowością oraz skłonnością do problemów skórnych.
 • Typ kapha występuje natomiast u osób mających ciężką budowę ciała, ze skłonnością do tycia, tworzenia się opuchlizn i cellulitu oraz prowadzących spokojny tryb życia. Najlepszy będzie mocny, energiczny masaż ajurwedyjski, „pod włos”, przy użyciu takich olejów jak np. sezamowy, rzepakowy, musztardowy i olej z jojoby. 
 • Mieszanka dla Tridosha składa się z pięciu ajurwedyjskich ziół (ashwagandha, shatavari, bhringaraj, jarmułka i brahmi), które mogą zostać zmieszane z olejem sezamowym i słonecznikowym.

Ze wszystkich tridoshas masaż głowy Shirodhara przyniesie największe korzyści osobom, które identyfikują się z vatha i pitta.

Nierównowaga Vatha dosha obejmuje uczucie strachu, niepokój, poczucie niepewności i kłopotliwą paplaninę małpiego umysłu.

Nierównowaga Pitta - Nierównowaga dozy pitta obejmuje zewnętrzną wściekłość lub wewnętrzne zamieszanie, łatwą frustrację, drażliwość i zaburzenia oceny.

Korzyści płynące ze stosowania masażu głowy Shirodhara:

 • Otwiera trzecie oko, promując intuicję
 • Zwiększone krążenie krwi w mózgu
 • zapewnia ogólny relaks
 • Odżywia suchą skórę oraz łamliwe lub przerzedzone włosy
 • daje niższe ciśnienie krwi
 • Daje jasność umysłu, wyciszając umysłową gonitwę myśli
 • wyzwala intuicję
 • Usuwa toksyny
 • niweluje Strach lub niepokój
 • Zmęczenie lub letargiczne zachowanie
 • zastępuje leki przeciwbólowe, dobry dla chronicznego bólu głowy, migreny i bólu zatok
 • Niestrawność
 • Bezsenność
 • PTSD (zespół stresu pourazowego)
 • Zmęczenie oczu

Sposób użycia:

Kociołek umożliwia korzystanie z masażu w zaciszu domowym bez konieczności umawiania masażu w gabinecie.

Wlej ciepły olej do środka. Połóż się wygodnie. Zabezpiecz poduszkę folią przed ubrudzeniem. Poproś o pomoc osobę, która potrzyma naczynie przez min. 15 minut lub umieść je bezpiecznie na uchwycie nad głową tak, aby strumień olejku wpadał na Twoje czoło.

Pojemność ok. 1,5 litra
Zawiera zawór mosiężny
wysokość z łańcuchem i zaworem: ok. 44 cm
Ø (srednica): ok. 19 cm
Ø (górny wlot): ok. 9,5 cm
Waga ok. 900 gramów