Żywica Loban Benzoin kadzidło żywiczne saszetka 100g Song of India

Nowy Żywica Loban Benzoin - kadzidło żywiczne, saszetka 75g, Song of India Zobacz większe

8483
Song of India
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

16,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Żywica benzoesowa Loban/Styrax Benzoin/Benzoe

Styrax Benzoin posiada słodki, rozgrzewający, bogaty, waniliowy aromat z żywicznymi nutami. Pachnie bogato, ciepło, lekko drzewnie, kremowo. 

Pochodzi z żywicy drzewa Styrax Benzoin nazywanym również potocznie Gum Benjamin. Żywica Styrax Benzoin jest tradycyjnie stosowana w zastosowaniach kadzideł.  

Więcej szczegółów

Czyste, naturalne kadzidło do palenia w naczyniu żaroodpornym z węglem drzewnym lub na specjalnym palniku sitowym w kadzielnicy. Może być używane do różnych rytuałów oczyszczania.

To naturalne kadzidło przeznaczone jest do różnych rytuałów oczyszczania i do usuwania przeszkód z aury. 

Pozyskiwany głównie na Indonezyjskiej wyspie - Sumatra. Posiada kolor Złoto-brązowy i konsystencje gęstej, lepkiej żywicy. Pochodzi z żywicy drzewa Styrax Benzoin nazywanym również potocznie Gum Benjamin. Żywica Styrax Benzoin jest tradycyjnie stosowana w zastosowaniach kadzideł.  

W przeciwieństwie do benzoesu syjamskiego, benzoes sumatrzański zawiera oprócz kwasu benzoesowego kwas cynamonowy. 

Pod względem emocjonalnym Styrax Benzoin Absolute działa uspokajająco i wzmacniająco. W pracy z czakrami jest zalecany do pracy z czakrą korzenia.

Wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Tradycyjnie używany w malezyjskim lesie deszczowym oraz podczas ceremonii muzułmańskich (zmieszany z aloesem i drzewem sandałowym).

Stryax Benzoin dobrze komponuje się z innymi olejami żywicznymi, takimi jak kadzidło czy mirra. Dobrze komponuje się również z olejami drzewnymi, takimi jak drzewo sandałowe i drzewo cedrowe. Dobrze łączy się z nutą wetiwerii lub paczuli. Styrax Benzoin ze swoim waniliowym charakterem ma szczególne powinowactwo do stosowania z cytrusowymi olejkami eterycznymi - ze słodkiej pomarańczy, mandarynki i bergamotki. 

Zastosowanie w dziedzinie medycyny alternatywnej:

Stosowany również przy przeziębieniach i zapaleniu oskrzeli.

Artretyzm
Zapalenie oskrzeli
Spierzchnięta skóra
Kaszel
Zapalenie krtani
Naprężenie

Główne składniki benzoiny z Sumatry

Benzoesan benzylu
Alkohol benzylowy
(Z) -Cynamyl (E) -Cynamonian
Kwas cynamonowy
Cynamonian etylu
Kwas benzoesowy

Element: woda

Główny wpływ na: Uczucie

Sposób stosowania żywicy:

  • jako kadzidło i spalić na węglu drzewnym, w celu pobłogosławienia i uświęcenia swojego domu. Użyta podczas medytacji pozwala pogłębić stan medytacji.
  • Dodaj go do saszetki i powieś w swojej szafie, aby mieć pewność, że zawsze będziesz mieć wszystkiego wszystkiego lub dodaj do amuletu, aby przyciągnąć miłość, pokój, radość i szczęście.

* Ciekawostka: Aby wyprodukować olejek eteryczny, korzenie i kłącza są zbierane od kwietnia do czerwca przez członków sąsiednich plemion. Surowiec zbierany jest na wsiach i transportowany do zakładu produkcyjnego. Korzenie są myte i suszone w taki sam sposób, jak korzenie wetywerii. 

Przykładowy sposób spalania widoczny jest poniżej na zdjęciu.

Kadzielnica i węgiel trybularzowy dostępny jest w innej naszej ofercie w kategorii -> kliknij na <Akcesoria> lub wybierz <Kominki>

Pozostałe żywice i drewienka do palenia kliknij <TUTAJ>

*  zdjęcie przedstawia przykładowy sposób stosowania żywicy i nie stanowi przedmiotu oferty