Kadzidło żywiczne Camphor KAMFORA saszetka 50g. Song of India

Kadzidło żywiczne Camphor KAMFORA saszetka 50g. Song of India Zobacz większe
8324
Song of India
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

19,66 zł

Dodaj do listy życzeń

Kamfora jest białą krystaliczną substancją otrzymywaną z drzewa Cinnamomum camphora.

Mówi się, że zapach kamfory zwiększa przepływ Prany, otwiera zmysły i zapewnia czystość umysłu, łagodzi ból głowy i budzi percepcję. 

Więcej szczegółów

Zapach: przenikliwy, chłodzący zapach

Mocny, przenikliwy i leczniczy to trzy słowa opisujące wyjątkowy zapach kamfory. 

Kamfora jest białą krystaliczną substancją otrzymywaną z drzewa Cinnamomum camphora.

Drzewa kamforowe z rodziny laurowatych (Laurel) występują na Borneo, Malezji, Sumatrze, Japonii, Chinach i są bliskim krewnym drzewa cynamonowego (Cinnamomum zeylanicum). Białe kryształy kamfory znajdują się w niektórych starych drzewach, podczas gdy inne drzewa produkują tylko olej. Olej można utleniać w kryształy. 

Chociaż olej pozyskiwany z drzewa jest bardzo ceniony przez Chińczyków do preparatów leczniczych. Dawniej kamfora była wykorzystywana przez Chińczyków w obrzędach pogrzebowych, ale także do balsamowania, ponieważ jest mniej lotna niż zwykła kamfora.

Kamfora ma wiele różnych zastosowań. To było i nadal jest używane podczas obchodów Śiwy Mahashiva Ratri w Indiach. Płonie chłodno, nie pozostawiając popiołu. W XIX wieku istniało duże zapotrzebowanie na nią w produkcji celuloidu. Jadalna forma kamfory jest obecnie szeroko stosowana w aromatyzowaniu słodyczy i deserów w Azji. Inne nowoczesne zastosowania obejmują środki odstraszające ćmy i inne produkty przeciw owadom. 

Inne nazwy: Kamfora, Kamfor Laurel, Kamfor Laurel, Gum Kamfora

Naturalne kadzidło służy do umieszczania na tabletkach/ węgielkach trybularzowych lub do opalania w kadzielnicy z sitkiem.

Przykładowy sposób spalania żywicy widoczny jest poniżej na zdjęciu.

Kadzielnica i węgiel trybularzowy dostępny jest w innej naszej ofercie w kategorii -> kliknij na <Akcesoria> lub wybierz <Kominki>

Pozostałe żywice i drewienka do palenia kliknij <TUTAJ>

* zdjęcie jest wyłącznie poglądowe i nie stanowi przedmiotu oferty