AYURVEDA Księga domowych środków leczniczych Dr Vasant Lad ekspert medycyny ajurwedyjskiej

1663
KOS
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

58,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Książka ta jest bezcennym przewodnikiem w leczeniu często występujących dolegliwości i przewlekłych problemów. Z książki tej możesz dowiedzieć się, które tradycyjne ajurwedyjskie środki lecznicze pozwalą uzyskać ulgę w rozmaitych kłopotach zdrowotnych.

Więcej szczegółów


Opracowana na podstawie pradawnej tradycji uzdrawiania istniejącej w Indiach od tysięcy lat,
„Ayurveda. Księga domowych środków leczniczych” podaje praktyczne porady i proste instrukcje zabiegów, które mogą być naturalnymi alternatywami dla medycyny alopatycznej.

Dr Vasant Lad, wiodący autorytet w tej dziedzinie, najpierw objaśnia podstawy nauki ayurvedy, omawiając fizyczne i psychologiczne właściwości każdej z trzech dosha, czyli typów budowy umysło-ciała: vata, pitta i kapha. Kiedy już określisz własny typ budowy organizmu, dr Lad pomaga Ci rozpocząć podróż prowadzącą do uzyskania ostatecznego stanu równowagi i dobrego samopoczucia.


Książka ta jest bezcennym przewodnikiem w leczeniu często występujących dolegliwości i przewlekłych problemów. Wykorzystuje do tego strategie dostosowane do potrzeb danej osoby, oparte na typie budowy danego organizmu.

Dr Lad wyjaśnia, dlaczego niektóre zakłócenia równowagi często prowadzą do chorób i pokazuje, jak można przywrócić naturalny porządek w organizmie.

Z książki tej możesz dowiedzieć się, które tradycyjne ajurwedyjskie środki lecznicze (herbaty, mieszanki ziołowe, olejki bazowe, medytacja i joga) pozwalają uzyskać ulgę w różnych dolegliwościach, takich jak objawy przeziębienia i grypy, bóle głowy, bóle zębów, bóle gardła, wysoki poziom cholesterolu, problemy ze wzrokiem, niepokój i przygnębienie.
Dr Lad pokazuje również, jak można stosować dietę i określone techniki ayurvedy w zapobieganiu chorobom w przyszłości i wspomaganiu świadomości ciała i zdrowego życia.


Książka umożliwia także wykorzystanie pożytecznych metod uzdrawiania tradycji ayurvedy, które są doskonalone od tysięcy lat. Uzupełniona obszernym glosariuszem, wykazem sprzedawców produktów i podstawowej literatury, książka ta jest podstawowym przewodnikiem po naturalnych, bezpiecznych i skutecznych domowych środkach leczniczych, które możemy na co dzień stosować dla zapewnienia sobie żywotności i dobrego samopoczucia.

 

VASANT LAD, B.A.M.S., M.A.Sc., urodził się w Indiach. Przez trzy lata był dyrektorem ds. medycznych Szpitala Ayurvedy w Punie (India). Jest on światowej sławy ekspertem w zakresie praktyki i korzyści zdrowotnych medycyny ajurwedyjskiej. Prowadzi wykłady na seminariach i warsztatach razem z Deepakiem Chopra, M.D. i Andrew Weil, M.D. Jest założycielem Instytutu Ayurvedy w Albuquerque (Nowy Meksyk, USA), którego jest obecnie dyrektorem.
Dane techniczne

Autorzy        Vasant D. Lad, B.A.M.S., M.A.SC.
Tytuł oryginału        The Complete Book of Ayurvedic Home Remedies
Tłumaczenie        Daniel Nowicki
Język oryginału              angielski
Format        170x240 mm
Ilość stron         384
Oprawa        twarda