Orgonit Kula Tygrysie Oko, symbol Tree of Life, Odpromiennik na podstawce, średnica 5cm

Orgonit Kula Tygrysie Oko, symbol Tree of Life, Odpromiennik na podstawce, średnica 5cm Zobacz większe
7049
OTH
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

190,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Orgon oznacza energię życiową (chi, eter lub prana). Orgonit to kompozycja kryształu, żywicy i metalu. Chroni przed szkodliwym promieniowaniem (elektromagnetycznym) i innymi zanieczyszczeniami energetycznymi. Orgonit działa ogólnie odprężająco i korzystnie wpływa na zdrowie fizyczne i duchowe.

Więcej szczegółów

Kamień Tygrysie Oko ma silny związek ze słońcem i chakrą splotu słonecznego. 

Kamień rozgrzewa, podnosi na duchu i „spala” negatywne wpływy. Rewitalizuje i dodaje energii. Wspomaga trawienie, pracę przewodu pokarmowego, oczy, wątrobę i autonomiczny układ nerwowy.

Kula orgonitowa ma za zadanie równoważyć pola energetyczne w Twoim mieszkaniu lub miejscu pracy. Kulę można również schować do kieszeni spodni lub pod poduszkę. Aby aktywować kulę orgonitu dla swojej aury, trzymaj ją w dłoniach przez co najmniej 20 sekund.

Psychoanalityk i badacz ezoteryki W. Reich. jako pierwszy zajmował się opisem energii orgonu i jak podawał: “Energia orgonalna to żywa kosmiczna energia Natury."
Drzewo życia to ponadczasowy symbol mądrości i rozwoju, który można znaleźć w różnych tradycjach duchowych na całym świecie.

Symbolizuje również jedność ludzkości, pokazując, że wszyscy wywodzimy się z tych samych korzeni.

Drzewo życia w różnych religiach i tradycjach duchowych


Drzewo Życia to potężny symbol, który istnieje od wieków na całym świecie w różnych tradycjach religijnych i duchowych.

Drzewo życia, buddyzm

Zgodnie z tradycją buddyjską drzewo Bodhi lub drzewo Bo jest drzewem (Ficus religiosa), pod którym siedział prins Siddharta, gdy osiągnął Oświecenie około 2500 lat temu w Bodh Gaya w Indiach, i w ten sposób stał się Buddą (Przebudzonym).

Drzewo życia, starożytny Iran

W mitologii irańskiej istnieje kilka świętych ikon roślinnych związanych z życiem, leczeniem i wiecznością. Jak strażniczka roślin, bogini drzew i nieśmiertelności.

Drzewo życia, Chiny

W mitologii chińskiej rzeźba drzewa życia często przedstawia również feniksa i smoka, gdzie smok często reprezentuje nieśmiertelność. Taoistyczna historia opowiada o drzewie, które co trzy tysiące lat produkuje brzoskwinię nieśmiertelności, a każdy, kto zje owoc, otrzyma nieśmiertelność.

Drzewo życia, Europa

Antoine-Joseph Pernety, znany pisarz i alchemik XVIII wieku, utożsamił drzewo życia z Eliksirem życia i Kamieniem Filozoficznym.

Drzewo życia, pogaństwo germańskie i mitologia nordycka

W pogaństwie germańskim drzewa odgrywają znaczącą rolę, pojawiając się w różnych aspektach zachowanych tekstów, a nawet w imieniu ich bogów. Drzewo życia pojawia się w religii nordyckiej jako Yggdrasil, drzewo świata, które rozszerza się przez 9 królestw, utrzymując 3 magiczne źródła wszelkiego życia: źródło mądrości i wiedzy, źródło przeszłości, teraźniejszości i przyszłości oraz źródło przestrzeni , sam kosmos.

Drzewo życia, islam

Drzewa również odgrywają ważną rolę w Koranie. Palma daktylowa jest wymieniana około 20 razy i opisywana jest jako pochodząca z raju i lecząca trucizny. Jest to drzewo, pod którym Maria - według Allaha - urodziła Jezusa. O drzewie oliwnym jest napisane: „Pokazało ono czystą rzekę wody życia, przejrzystą jak kryształ, wypływającą z tronu Baranka Bożego. Na środku drogi i po drugiej stronie rzeki rośnie drzewo życia, które obnaża dwanaście koszy z owocami każdego miesiąca. A liście tego drzewa służą do uzdrawiania ludzi.

Drzewo życia, Mezoameryka - kultura Majów

Wśród Majów centralne drzewo świata zostało poczęte lub reprezentowane przez drzewo ceiba. Reprezentuje axis mundi, stabilne centrum wszechświata.

Drzewo życia, judaizm

Drzewo życia jest wymienione w Księdze Rodzaju. Najbardziej znanym drzewem w ogrodzie Eden jest drzewo poznania dobra i zła, z którego zjedli Adam i Ewa i sprawili, że zostali wygnani z raju. Judaizm wspomina również o drzewie życia lub drzewie dusz. To drzewo wytwarza dusze, a tym samym samo życie.

Drzewo życia, rdzenna Ameryka

Motyw drzewa życia jest mocno obecny w tradycjach rdzennych Amerykanów, w tym w kosmologii Ojibway. Drzewo życia reprezentuje wszystko, co żyje na tej planecie i we wszechświecie. „Bije” rytm życia, dzień po dniu, rok po roku, życie po życiu. Rdzenni Amerykanie bardzo cenią wszystko, co żyje i są mistrzami w utrzymywaniu równowagi między własnymi potrzebami a tym, co zapewnia natura.

Materiał: Kamień szlachetny, Akryl, Metal
Rozmiar średnicy 5cm
Waga całkowita 135 g.