Olejek eteryczny Frank incense (Boswelia carterii) 10 ml Song of India

6649
Song of India
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

16,50 zł

Dodaj do listy życzeń

Frankincense, Boswelia serrata (kadzidłowiec indyjski) o delikatniejszym zapachu od Olibanum.

Więcej szczegółów

Olejek kadzidłowy to jeden z najpotężniejszych olejków eterycznych, a jednocześnie jeden z najbardziej niedocenianych.

Dobrze znany jako jeden z darów, jakie otrzymał Jezus tuż po swoich narodzinach, olejek kadzidłowy był wart więcej niż złoto ze względu na swoje lecznicze działanie na niemal wszystkie choroby. Naukowcy z Uniwersytetu w Cardiff badali korzyści płynące ze stosowania tego olejku na bolące stawy czy inne objawy ich zapalenia. Hamuje on rozwój kluczowych cząsteczek zapalnych hamując w efekcie rozkład tkanki chrzęstnej. Dzięki temu zmniejsza stan zapalny i poprawia funkcje immunologiczne.

Kadzidłowiec pochodzi z Bliskiego Wschodu, ma spiczaste, gęsto rosnące liście oraz białe lub bladoróżowe kwiaty. W pniu drzewa wykonuje się głębokie nacięcia, a kora łuszczy się w podłużne paski. Po kilku tygodniach z wnętrza drzewa wydostaje się mleczny sok, który twardnieje w kontakcie z powietrzem, tworząc oleistą gumożywicę. To z niej, przy pomocy destylacji para wodną, wytwarzany jest olejek.

Jego nazwa (frankincense) pochodzi od francuskiego słowa franc, który znaczy ‘bujny, bogaty’ lub ‘prawdziwe kadzidło’. Razem z mirrą, był pierwszą żywicą używaną jako kadzidło.
Znany również jako Olibanum, kadzidłowiec był stosowany przez starożytnych Egipcjan jako ofiara dla bogów oraz jako składnik maseczek odmładzających. Był też używany do odkażania chorych, aby wypędzić z nich złe duchy. Hebrajczycy wyceniali kadzidłowca bardzo wysoko. Był on jednym z darów dla nowo narodzonego Jezusa.

Kadzidło pochodzi z regionów Morza Czerwonego i rośnie dziko w całej Afryce Północno-Wschodniej. Produkuje się go głównie w Somalii, Chinach i Arabii Południowej, a w mniejszym stopniu w Indiach. Boswellia należy do rodziny Burseraceae (rodzina Copal) i jest małym drzewem lub krzewem o obfitych pierzastych liściach i białych lub jasnoróżowych kwiatach.

Roślina ma charakterystyczny drzewny, korzenny aromat z nutą cytryny. Z tego liściastego drzewa leśnego kadzidło, naturalną gumę oleo, uzyskuje się poprzez głębokie nacięcia w pniu i zbieranie wydzielonej gumy. Ta guma, kadzidło, wkrótce zestala się w bursztyn w kształcie łzy w pomarańczowobrązowe grudki około 1–4 cm. Najpierw gromadzone są czyste grudki. Część, która spłynęła z boku drzewa lub spadła na ziemię, stanowi gorszy rodzaj. Sezon na zebranie trwa od maja do połowy września.

Zapach: intensywny zapach kadzidła został scharakteryzowany jako świeży, słodki, drzewny, balsamiczny, lekko korzenny i owocowy. 

Inne nazwy: kadzidło biblijne, Olibanum, Olibano, Boswellia carteri, Boswellia, Encens, kadzidło, guma, Incienso, Weihrauch, Wierook.

Zastosowanie:

  • do kąpieli 
  • jako perfumy do ciała
  • do aromaterapii
  • do ulubionego olejku do masażu

Zawartość buteleczki 10ml.