Muszla Paua Abalone z Nowej Zelandii Podstawka do kadzenia ziół szałwi palo santo 12cm9cm

5935
OTH
Nowy
Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

49,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Piękna muszla o wielobarwnym, opalizującym wypełnieniu masą perłową o naturalnych, nieoszlifowanych krawędziach.

Może posłużyć jako estetyczna podstawka pod szałwię, zioła i pachnące drewienka. 

Więcej szczegółów

Oryginalne muszle pochodzą z Oceanu Spokojnego okalającego Nową Zelandię. Wyłącznie tam można znaleźć najlepsze muszle pauas na całym świecie! Nazwa muszli Paua odnosi się do języka maourysów - jednej z podstawowych grup etnicznych Nowej Zelandii, natomiast określenie tych muszli Abalone używane jest w Stanach Zjednoczonych i Australii.

Tradycyjnie kadzidła rdzennych Amerykanów jest spalane w skorupie Abalone, która jest bardzo piękna i ma otwory ułatwiające wentylację, a ponadto jest odporna na gorąco ognia.

Obrzędowość i magia muszli

Muszla jest bardzo tajemniczym okazem natury, ponieważ na zewnątrz jest kamienista w strukturze, a wewnątrz perłowa i błyszcząca. Jest używana w szamańskich rytuałach do fumigacji.

Wszystkie rdzenne narody Ameryki Północnej palą szałwię, cedr, trawę cukrową i jałowiec jako kadzidło, aby oczyścić atmosferę i energię w pomieszczeniu i w przestrzeni wokół niej.

W procesie oczyszczania fumigacji reprezentowane są cztery elementy:

Muszla pochodzi z wody, płonąca zapałka to ogień, zioła i popiół to ziemia, a wreszcie dym, to żywioł powietrza.

Od wieków otaczanie się takimi muszlami - Królowej pereł - wiązało się z mistycznym wierzeniem o przyciąganiu przez nie siły, energii i szlachetności. Tak jak prawdziwy klejnot, to skarb o właściwościach oczyszczających i o pozytywnym wydźwięku.

Dla niektórych narodów symbolizuje wielką Boginię Oceanu Spokojnego.

Abalone jako cenny surowiec

Niezwykle urokliwa mieniąca się masa perłowa, które od setek lat jest używana do wyrobu ręcznie robionej biżuterii. W rzeczywistości Abalone jest jadalną skorupą morską, której najwspanialsze okazy występują na Morzu Tasmańskim w pobliżu Nowej Zelandii. Skorupy są obecnie zbierane pod ścisłą kontrolą rządu i są źródłem pożywienia dla miejscowej ludności.

Ze względu na swoją urokliwość i walory estetyczne muszle nie są obecnie tylko produktem ubocznym, ale coraz częściej głównie pozyskiwanym surowcem.

Sposób użycia muszli Paua Abalone:

Do medytacji: Muszle Abalone są również używane podczas medytacji, wspierają intuicję, rozwój duchowy i psychiczny.


Do kadzenia: palenie ziół w Abalone, skorupa ma małe otwory, które zapewniają niezbędny dopływ powietrza, aby podtrzymać ogień.


Jako moc ochronna muszli: ​​chroni przed złym okiem, przed negatywną energią, sprawia, że ​​ludzie są zrównoważeni, przynosi głęboki wewnętrzny spokój i daje inspirację.

Rozmiar muszli:

długość ok. 12-14 cm

szerokość ok. 9 cm

Waga: od 100 do 120 g

Zdjęcia prezentowane w ofercie muszli z podstawką drewniana i pęczkiem szałwii stanowią zdjęcia poglądowe i nie stanowią oferty handlowej. Istnieje możliwość zakupienia ich w osobnej ofercie poniżej:

Skompletuj zestaw na naszych aukcjach!