Bransoletka z drzewa oliwnego z zawieszką TREE OF LIFE

6067
OTH
Nowy

Ostatnie egzemplarze!

Produkt dostępny. Wysyłka natychmiast.

45,00 zł

Ilość:

Dodaj do listy życzeń

Bransoletka z drewna oliwnego z zawieszką przedstawiającą DRZEWO ŻYCIA

Wybór losowy z kamieniami: ametyst lub kwarc różowy

Więcej szczegółów

Bransoletka z kamieniami szlachetnymi w 100% naturalna w połączeniu z najwyższej jakości ametystem lub różowym kwarcem.

Drzewo życia to ponadczasowy symbol mądrości i rozwoju, który można znaleźć w różnych tradycjach duchowych na całym świecie.

Symbolizuje również jedność ludzkości, pokazując, że wszyscy wywodzimy się z tych samych korzeni.

Drzewo życia w różnych religiach i tradycjach duchowych


Drzewo Życia to potężny symbol, który istnieje od wieków na całym świecie w różnych tradycjach religijnych i duchowych.

Drzewo życia, buddyzm

Zgodnie z tradycją buddyjską drzewo Bodhi lub drzewo Bo jest drzewem (Ficus religiosa), pod którym siedział prins Siddharta, gdy osiągnął Oświecenie około 2500 lat temu w Bodh Gaya w Indiach, i w ten sposób stał się Buddą (Przebudzonym).

Drzewo życia, starożytny Iran

W mitologii irańskiej istnieje kilka świętych ikon roślinnych związanych z życiem, leczeniem i wiecznością. Jak strażniczka roślin, bogini drzew i nieśmiertelności.

Drzewo życia, Chiny

W mitologii chińskiej rzeźba drzewa życia często przedstawia również feniksa i smoka, gdzie smok często reprezentuje nieśmiertelność. Taoistyczna historia opowiada o drzewie, które co trzy tysiące lat produkuje brzoskwinię nieśmiertelności, a każdy, kto zje owoc, otrzyma nieśmiertelność.

Drzewo życia, Europa

Antoine-Joseph Pernety, znany pisarz i alchemik XVIII wieku, utożsamił drzewo życia z Eliksirem życia i Kamieniem Filozoficznym.

Drzewo życia, pogaństwo germańskie i mitologia nordycka

W pogaństwie germańskim drzewa odgrywają znaczącą rolę, pojawiając się w różnych aspektach zachowanych tekstów, a nawet w imieniu ich bogów. Drzewo życia pojawia się w religii nordyckiej jako Yggdrasil, drzewo świata, które rozszerza się przez 9 królestw, utrzymując 3 magiczne źródła wszelkiego życia: źródło mądrości i wiedzy, źródło przeszłości, teraźniejszości i przyszłości oraz źródło przestrzeni , sam kosmos.

Drzewo życia, islam

Drzewa również odgrywają ważną rolę w Koranie. Palma daktylowa jest wymieniana około 20 razy i opisywana jest jako pochodząca z raju i lecząca trucizny. Jest to drzewo, pod którym Maria - według Allaha - urodziła Jezusa. O drzewie oliwnym jest napisane: „Pokazało ono czystą rzekę wody życia, przejrzystą jak kryształ, wypływającą z tronu Baranka Bożego. Na środku drogi i po drugiej stronie rzeki rośnie drzewo życia, które obnaża dwanaście koszy z owocami każdego miesiąca. A liście tego drzewa służą do uzdrawiania ludzi.

Drzewo życia, Mezoameryka - kultura Majów

Wśród Majów centralne drzewo świata zostało poczęte lub reprezentowane przez drzewo ceiba. Reprezentuje axis mundi, stabilne centrum wszechświata.

Drzewo życia, judaizm

Drzewo życia jest wymienione w Księdze Rodzaju. Najbardziej znanym drzewem w ogrodzie Eden jest drzewo poznania dobra i zła, z którego zjedli Adam i Ewa i sprawili, że zostali wygnani z raju. Judaizm wspomina również o drzewie życia lub drzewie dusz. To drzewo wytwarza dusze, a tym samym samo życie.

Drzewo życia, rdzenna Ameryka

Motyw drzewa życia jest mocno obecny w tradycjach rdzennych Amerykanów, w tym w kosmologii Ojibway. Drzewo życia reprezentuje wszystko, co żyje na tej planecie i we wszechświecie. „Bije” rytm życia, dzień po dniu, rok po roku, życie po życiu. Rdzenni Amerykanie bardzo cenią wszystko, co żyje i są mistrzami w utrzymywaniu równowagi między własnymi potrzebami a tym, co zapewnia natura.