Żywica oryginalna FRANKINCENSE w naturalnej postaci (bryłki 50g) Song of India

7447
Song of India
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

55,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Frankincense - znane również jako Olibanum. Naturalne kadzidło służy do umieszczania na tabletkach/ węgielkach trybularzowych lub do opalania w kadzielnicy z sitkiem.

Więcej szczegółów

Czyste, naturalne kadzidło do palenia w naczyniu żaroodpornym z węglem drzewnym lub na specjalnym palniku sitowym w kadzielnicy. Może być używane do różnych rytuałów oczyszczania.

Kadzidłowiec to jeden z najpotężniejszych zapachowych żywic drzewnych, a jednocześnie jedna z najbardziej niedocenianych.

Dobrze znany jako jeden z darów, jakie otrzymał Jezus tuż po swoich narodzinach, olejek kadzidłowy był wart więcej niż złoto ze względu na swoje lecznicze działanie na niemal wszystkie choroby. Naukowcy z Uniwersytetu w Cardiff badali korzyści płynące ze stosowania tego olejku na bolące stawy czy inne objawy ich zapalenia. Hamuje on rozwój kluczowych cząsteczek zapalnych hamując w efekcie rozkład tkanki chrzęstnej. Dzięki temu zmniejsza stan zapalny i poprawia funkcje immunologiczne.

Kadzidłowiec pochodzi z Bliskiego Wschodu, ma spiczaste, gęsto rosnące liście oraz białe lub bladoróżowe kwiaty. W pniu drzewa wykonuje się głębokie nacięcia, a kora łuszczy się w podłużne paski. Po kilku tygodniach z wnętrza drzewa wydostaje się mleczny sok, który twardnieje w kontakcie z powietrzem, tworząc oleistą gumożywicę. To z niej, przy pomocy destylacji para wodną, wytwarzany jest olejek.

Jego nazwa (frankincense) pochodzi od francuskiego słowa franc, który znaczy ‘bujny, bogaty’ lub ‘prawdziwe kadzidło’. Razem z mirrą, był pierwszą żywicą używaną jako kadzidło.
Znany również jako Olibanum, kadzidłowiec był stosowany przez starożytnych Egipcjan jako ofiara dla bogów oraz jako składnik maseczek odmładzających. Był też używany do odkażania chorych, aby wypędzić z nich złe duchy. Hebrajczycy wyceniali kadzidłowca bardzo wysoko. Był on jednym z darów dla nowo narodzonego Jezusa.

Kadzidło pochodzi z regionów Morza Czerwonego i rośnie dziko w całej Afryce Północno-Wschodniej. Produkuje się go głównie w Somalii, Chinach i Arabii Południowej, a w mniejszym stopniu w Indiach. Boswellia należy do rodziny Burseraceae (rodzina Copal) i jest małym drzewem lub krzewem o obfitych pierzastych liściach i białych lub jasnoróżowych kwiatach.

Roślina ma charakterystyczny drzewny, korzenny aromat z nutą cytryny. Z tego liściastego drzewa leśnego kadzidło, naturalną gumę oleo, uzyskuje się poprzez głębokie nacięcia w pniu i zbieranie wydzielonej gumy. Ta guma, kadzidło, wkrótce zestala się w bursztyn w kształcie łzy w pomarańczowobrązowe grudki około 1–4 cm. Najpierw gromadzone są czyste grudki. Część, która spłynęła z boku drzewa lub spadła na ziemię, stanowi gorszy rodzaj. Sezon na zebranie trwa od maja do połowy września.

Zapach: intensywny zapach kadzidła został scharakteryzowany jako świeży, słodki, drzewny, balsamiczny, lekko korzenny i owocowy. 

Inne nazwy: kadzidło biblijne, Olibanum, Olibano, Boswellia carteri, Boswellia, Encens, kadzidło, guma, Incienso, Weihrauch, Wierook.

Instrukcja użycia kadzidła:

Odpowiednie do palenia na naczyniu żaroodpornym z węglem drzewnym lub na specjalnym palniku sitowym. Proces spalania na palniku sitowym jest wolniejszy niż na węglu drzewnym. Możesz także mieszać kadzidło z innymi odmianami.

Skompletuj zestaw!