Pęczek do snużenia - Biała Szałwia & Sweetgrass (Tatarak) dł. 10cm

Pęczek do snużenia - Biała Szałwia & Sweetgrass (Tatarak) dł. 10cm Zobacz większe
8035
OTH
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

39,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Sweetgrass ze względu na słodki, waniliowy zapach, która rozwija się, gdy roślina zaczyna wysychać jest powszechnie używana jako kadzidło zapachowe przez rdzennych Amerykanów. 

Biała szałwia ma przenikliwy korzenny zapach. Badania naukowe wykazały, że po spaleniu tego ziela 94% bakterii znajdujących się w pomieszczeniu ulega rozkładowi.

Więcej szczegółów

 • Kadzidło to oczyszcza, odświeża i tworzy kojące, spokojne środowisko. 
  • Duchowy wymiar i symboliczne działanie białej szałwii skłaniało od wieków do rozwoju osobistego, modlitwy i medytacji. 
  • Obecnie wykorzystuje się pęczek głównie do okadzania mieszkań, czy też miejsca pracy. 
  • Oczyszcza przestrzeń, likwiduje złą aurę i wypędza nieproszone byty.

  Sweetgrass - Słodka Trawa/ Tatarak zwyczajny

  Dłuższe liście są często splecione i podpalane na uroczystościach religijnych i innych rytuałach o znaczeniu kulturowym. 

  Tatarak jest używany w kręgach szamańskich, leczniczych lub medytacyjnych, ponieważ ma działanie uzdrawiające - uważa się, że jego dym oczyszcza myśli, otoczenie i eliminuje złe lub negatywne myśli.

  Biała Szałwia

  Biała szałwia jest również nazywana kadzidłem indyjskim. Wytwarza się ją ze srebrnobiałych liści rośliny Salvia Apiana, rosnącej na wybrzeżu Kalifornii.

  Jest to święte zioło, od wieków używane przez szamanów rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej do ceremonii oczyszczania. W ten sposób oczyszczane jest nie tylko środowisko, w którym żyjemy, ale także umysł i wszystkie jego myśli. 

  Biała Szałwia ma cudowne właściwości oczyszczające. Znane jest jej wykorzystanie głównie do okadzania mieszkań, czy też miejsca pracy. Oczyszcza przestrzeń, likwiduje złą aurę i wypędza nieproszone byty.

  Pamiętaj o właściwych praktykach kadzenia pomieszczenia:

  W celu pozbycia się negatywnych wibracji lub napędzenia upragnionej aury ustawiamy się tyłem do drzwi wejściowych.

  Jeśli przywołujemy dobro i szczęście, okrążamy pokój zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jeśli odpędzamy zło i niechciane byty– w przeciwnym kierunku.

  Sposób zapalania:

  Zapal koniec pęczka, odczekaj chwilę, a następnie zdmuchnij płomień. Lekko wachluj żar, aby się tlił (może być konieczne ponowne rozpalenie). Możesz używać dymu do "okadzania" osób, przedmiotów lub pomieszczeń. 

  Polecamy bezpieczne podstawki kamienne pod zapalony pęczek lub piękne muszle do okadzania. Popiół po spalonych liściach białej szałwi lub innego suszu pozostaje wtedy na muszli lub na kamieniu, tak aby nie doszło do zagrożenia podpaleniem.