Kadzidło PĘCZEK Yerba Santa (Yerba Szałwia) do kadzenia i oczyszczania

5928
Kadzidła
Nowy
Produkt niedostępny

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

29,50 zł

Dodaj do listy życzeń

Yerba Santa to wiecznie zielony krzew. Znajdował szerokie zastosowanie w tradycyjnej medycynie przez liczne plemiona indiańskie na terenie dzisiejszej Kalifornii i Meksyku. Wierzono, że przeciwdziała blokadom emocjonalnym, lękom i braku determinacji w działaniu oraz korzystnie wpływa na płuca i serce ułatwiając oddech i rozluźniając mięsień.

Więcej szczegółów

Ma piękny, podnoszący na duchu zapach i był tradycyjnie stosowany zarówno jako susz herbaciany jak i kadzidło do kadzenia, podobnie jak Biała Szałwia, w celu oczyszczenia, ochrony i uwolnienia od emocjonalnego bólu. 

Lecznicze działanie i zastosowania dla Yerba Santa wg. literatury:

Niektóre starożytne podania przekazały, że Yerba Santa był wskazany dla tych, którzy:

  • nadmiernie utrzymują w sobie element wody i niosą przez to emocje żalu, melancholii, depresji lub rozpaczy. Mówi się, że emocje te są przechowywane w głębszych jamach ciała, szczególnie w okolicy serca, płuc i w ciężkim oddechu. 

Uważano, że choroby układu oddechowego, uzależnienie od tytoniu i różne alergie były powszechnymi fizycznymi objawami braku równowagi duszy.

  • Dowody historyczne dokumentują zastosowanie Yerba Santa w leczeniu chorób układu oddechowego: w tym kaszlu, przeziębienia, gruźlicy, astmy, kataru siennego, przewlekłego zapalenia oskrzeli, gorączki i suchości jamy ustnej oraz w dolegliwościach ze strony układu moczowego i hemoroidów.
  • Stosowano go również w celu łagodzenia skurczów mięśni, uwolnienia flegmy poprzez działanie wykrztuśne oraz miejscowo do przykładania w miejscu dotkniętych stłuczeniem i bólem reumatycznym.

Zalecany był więc w przypadku problemów z oskrzelami i krtaniami oraz w przewlekłych schorzeniach płuc, w leczeniu astmy i kataru siennego. Podobnie zaleca się w przypadku hemoroidów i przewlekłego nieżytu pęcherza.

Sposób stosowania: Podpal z jednej strony wiązkę, ułóż na szerokiej podstawce kamiennej lub w muszli, po kilku minutach możesz ugasić susz i wykorzystać go ponownie.

Nie pozostawiaj zapalonego kadzidła bez nadzoru.

Rozmiar: dł. wiązki 11 cm, waga ok 20-30g.

Więcej informacji:

Yerba Santa była szeroko stosowana w tradycyjnej medycynie przez wiele plemion kalifornijskich. Przyjmuje się, że liście spalono, aby złagodzić astmę, kaszel, przeziębienia, lub żuło się, aby zniwelować ból głowy lub brzucha. Yerba Santa ma niepowtarzalny zapach i jest jedną z niewielu roślin, które realnie wydziela zapach przekonujący o uzdrawiającym leku. 

Pęczek Yerba Santa pozyskiwany jest z dzikiego gatunku powszechnie znanego jako Hairy Yerba Santa, który rośnie naturalnie w górskich regionach Południowej Kalifornii i Meksyku.

Nazwę Yerba Santa (Holy Weed) nadali w okresie kolonizacji hiszpańscy kapłani, którzy dowiedzieli się o wartości leczniczej krzewu od rdzennych Amerykanów. Znany jest również pod wieloma innymi nazwami, w tym między innymi: Chwast Konsumpcyjny, Gum Busha, Balsam Górski, Święte Zioło i Tarweed.